Zeman: Za revoluci může zpráva o smrti studenta Šmída

Podle Miloše Zemana neodstartoval sametovou revoluci zásah Sboru národní bezpečnosti (SNB) na Národní třídě a další okolnosti, nýbrž pouze lživá zpráva o smrti studenta Martina Šmída. Prý také zásah SNB na Národní třídě nebyl „nestandartní masakr“. Prezident Miloš Zeman na konferenci k 25. výročí od pádu komunistického režimu mj. řekl:

„Prosím vás, každý, kdo někdy chodil na protistátní demonstrace, ví, že ho občas majzli obuškem. A to ještě ti dědci z lidových milicí, když dostali povel ‚obušky k nasazení připravit‘, tak si je dali takhle na prsa a rozběhli se a my jsme jim utekli,“.

„Přátelé, nebyla to žádná krvavá řež, nebyl to žádný nestandardní masakr, byla to jedna z ‚x‘ demonstrací,“ dodal.

Nahlásit nefunkční video

Takže podle Zemana za listopadový převrat mohou tři lidi:
Ludvík Zifčák, který hrál mrtvého studenta Martina Šmída.
Drahomíra Dražská, která vymyslela fiktivního ubitého studenta Martina Šmída z Plzně. Pravděpodobně proto, aby režim nahnal lidem strach. Tuto informaci sdělila disidentovi Petrovi Úhlovi.
Petr Úhl, který tuto informaci předal novinářům. Úhl věděl, že jde o fikci.

Achy ty Zemane!
Zeman svým výrokem dal pěští do obličeje všem, kteří se postavili na odpor komunistickému režimu v totalitním Československu. Zeman hraje na ztrátu paměti či na nedostatek paměti těch, kteří se tehdy demonstrací díky nízkému věku neúčastnili. Je to odporný manipulátor, který má mozek z chlastu totálně zdegenerovaný.

Skutečnost je taková, že lidé v té době byli nespokojení ve všech státech, které ovládal Sovětský svaz, dokonce i v samotném Sovětském svazu to vřelo. Na pádu komunistických režimů v Evropě (a samozřejmě i v SSSR) se významně podílel sovětský vůdce Michail Gorbačov, který prosazoval perestrojku. Socialismus v Československu (a dalších zemích) vyčpěl a už neměl co říct. Vždyť v roce 1989 docházelo k pádu komunistických režimů všude okolo – Polsko (červen 1989), Maďarsko (říjen 1989), Německá demokratická republika (listopad 1989). Zásah SNB na Národní třídě byl mimořádně tvrdý a to už lidi roznítilo.

To jsou hlavní důvody, proč nastala sametová revoluce v Československu. Nebo si snad myslíte, že za listopadovou revolucí stojí jediná podvodná zpráva?

Miloš Zeman nahrává komunistům z Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), kteří tak tíhnou ke komunistické zločinnosti.

Miloše Zeman