Byl Babiš agent StB s krycím jménem Bureš?

Státní bezpečnosti (StB) byla komunistická teroristická organizace, která byla založena v roce 1945, a která byla plně pod kontrolou zločinné Komunistické strany Československa (KSČ). StB zřizovala pracovní a koncentrační tábory. StB ke své činnosti používala brutální metody: mučení, vynucování přiznání, používání drog, psychický teror, atd.

Slovenský Ústav paměti národa (ÚPN) je přesvědčený, že Andrej Babiš vědomě donášel StB…

zdroj: slovenský deník SME

Sám Babiš potvrzuje účast ve zločinecké KSČ, že by byl udavač StB, odmítá. Ovšem spisy i historici svědčí o opaku. Babiš pouze přiznal, že za socialismu coby pracovník podniku zahraničního obchodu Petrimex přišel do kontaktu s příslušníky StB, kteří se podle něj pouze zajímali o obchodní aktivity Petrimexu.

Dochovaný spis prokazuje, že se Babiš v roce 1980 stal důvěrníkem StB a že o dva roky později ho ke spolupráci s StB coby agenta s krycím jménem Bureš získal nadporučík StB Július Šuman. Šuman ale u soudu v dubnu 2014 řekl, že Babiš k StB ke spolupráci donucen nebyl. Inu, estébák nepráskne estébáka. Anebo ho Babiš mohl uplatit.

Babiš spis
Agent Bureš byl získaný ke spolupráci s StB
Babiš spis
Babiš si nechal proplácet výdaje na občerstvení apod.

Babiš chodil do bytu StB
Babiš podle spisu chodil do bytu StB, kde se ta estébácká sebranka scházela. Ten, kdo měl přístup do takového bytu, to znamenalo, že měl plnou důvěru komunistické StB, a že to nebyl v StB žádný nováček.

zdroj: slovenský deník SME

On-line video: Babiš docházel do bytu StB
Nahlásit nefunkční video

Přes všechny důkazy rozhodl soud, že Babiš byl jako spolupracovník StB evidován neprávem. Z tohoto rozhodnutí plyne, že někdo tento spis zfalšoval. Proč? Asi jen tak pro zábavu.  Zde se naskýtá otázka, proč by v 80. letech měl někdo falšovat nějaké interní spisy StB a zlovolně do nich zanášet nějakého, v té době naprosto nepodstatného Babiše…

Přítrž měl udělat hned po revoluci Václav Havel
Se všemi komunisty měl polistopadu 1989 zatočit Havel. To, že to neudělal, mu velmi vyčítám. Byl až moc hodný. Vrcholem všeho bylo, když 2. ledna 1998 jmenoval premiérem, bývalého prominentního komunistu, agenta StB a člena Lidových milicí Josefa Tošovského.