Miloš Zeman: Československo bylo velmi zaostalé!

Miloš Zeman (25.srpen 1989):

„Za posledních 40 let jsme se dostali z desátého místa ve světě na čtyřicáté místo. V některých oblastech je to ještě horší, např. ve vědecko-technickém rozvoji, dle oficiálně publikovaných informací, jsme dnes zhruba na úrovni Alžírska nebo Peru, a hluboko pod Portugalskem, které je považováno za nejzaostalejší zemí Západní Evropy. V kvalifikačním rozvoji, z hlediska tempa změn výchovně-vzdělávacího systému, jsme na padesátém místě na světě za Nepálem.“

On-line video: Miloš Zeman, Hospodářský zápisník, 25.srpen 1989
Nahlásit nefunkční video

 

3 komentářů “Miloš Zeman: Československo bylo velmi zaostalé!”

  1. Nemáte pravdu .Československo vyrábělo lodě námořní ,zalomené hřídele ,špičkové stavy Arachné tramvaje ,nákladní auta , přesné obráběcí stroje, celé ivestiční celky .atd.

    1. A co to ostatní? Např. elektrotechnika. Obecně vzato, Československo bylo velmi zaostalé.

    2. Kola, motocykly, osobní i nákladní automobily, autobusy, lodě, letadla, motory, stavy, obráběcí stroje a já nevím co ještě, jsme vyráběli už za 1 republiky. To jsme byli strojírenskou velmocí a třetí nejbohatší zemí Evropy! Dokonce jsme mnoho těch věcí vyráběli už za císaře pána! Takže, jestli se tyto věci vyráběli za komunistů, bylo to jenom proto, že je komunisti UKRADLI původním majitelům!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *