65 věcí z dob socialismu

Chcete si zavzpomínat na dobu socialismu? Zde máme pro vás 65 věcí z dob socialismu:
céčka, Ohníček, toaletní papír, elektronická násobilka, barvy na vejce, lyžařské brýle OKULA, modré dívčí kalhotky na tělocvik, propisovací papír, mléko v igelitových sáčcích, zubní pasty (Stoma, Fluora…), beruška na setrvačník, dudlík (šidítko) pro mimina, kalkulačka, autodráha pro děti, domácí telefon, komunistické Rudé Právo, náplast, oblíbený dětský nožík „Rybička“, mýdlo „Zelené jablko“, prací prášky (Tix, Azur, Bio Sam, Biomat, Per Mat, Batul), káva, cigarety Sparta, kanagon, Rum tuzemský, hlavolamy (rubikova kostka, věž), rádio Tesla, vitacit, ovocný jogurt, Pedro, Primeros gum, dámské vložky, Jar, jarmilky, botasky, čaj, zapalovače, tuzexové poukázky, reklama Vajíčko, socialistické peníze a mnoho dalšího.

Pokud chcete zobrazit obrázek v plné velikosti, klikněte na něj kurzorem myši (pak stačí klikat na Další).

 

3 komentářů “65 věcí z dob socialismu”

  1. Veškeré věci byli levné není pravda ze sena vše stali fronty na jsme se určitě v té době měli líp a měli jsme všeho dostatek ne jak dnes za kapitalismu ve zlodejine kdy je vše sizene předražené a platy tomu neodpovídají mají se zde dobře jen zloději a gauneři a ty hovadiny může psát jen magor a o dnešní mladé generaci radši ani nemluvím je to banda zbohatlickych blbecku co si myslí že jim patří svět.

    1. srovnávání takového druhu je záměrně křivým zrcadlem a demagogií. Nemáme ani představu o tom, jak by se mohlo rozvinout plánovité hospodářství do dnešních dnů při možnosti nasazení dnešní informační technologie. Všudypřítomné stranické organizace by zabránily rozkradení státu a vývozu kapitálu i zisků do cizích zemí. Socialistický stát nebyl zadlužen, pracovali i Romové a to bez donucení, jako samozřejmost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *