Klement Gottwald: My se do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutiti krk

Klement Gottwald byl 4. prezident Československa (1948 – 1953) a předseda ÚV KSČ (1929 – 1953). Počátkem 50. let minulého století stál Gottwald za vykonstruovanými politickými procesy. Díky němu bylo vyneseno více než 230 rozsudků smrti a více něž 100 tisíc nevinných lidí bylo odsouzeno k doživotí nebo mnohaletým vězením. V politickém mostrprocesu byl zlikvidován např. Rudolf Slánský či Milada Horáková. Díky těmto procesům je Gottwald historiky považován za masového vraha.

Klement Gottwald
Klement Gottwald

Gottwald 21. prosince 1929 v Národním shromáždění prohlásil:
„Říkáte konečně, že jsme pod komandem Moskvy a že si tam chodíme pro rozum. Vy jste pod komandem Živnobanky, Petschka, Weimanna, Preise, vy jste pod komandem Společnosti národů, to jest společnosti imperialistických dravců, a vy si chodíte pro rozum k Petschkům, Weimannům, Rotschildům a Preisům, abyste se naučili vydírat pracující lid ještě lépe než dosud. A my, my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším revolučním štábem je skutečně Moskva. A my se chodíme do Moskvy učit, víte co? My se od ruských bolševiků do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutiti krk. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistry!

KSČM a Gottwald
Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) se dodnes hlásí k odkazu Klementa Gottwalda. Kažročně se komunističtí funkcionáři (poslankyně Marta Semelová, místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek, atd.) scházejí u jeho hrobu v pražských Olšanech a připomínají si založení Komunistické strany Československa (KSČ), Únor 1948 i samotnou osobu Gottwalda. Videa zde. Podle komunistů byl Gottwald velmi významná osobnost, která udělala mnoho dobrého pro naší zemi. Komunisté tvrdí, že žádná komunistická genocida nikdy nebyla. Je to nehorázná lež!

On-line video: Klement Gottwald v podání Miroslava Zounara
Nahlásit nefunkční video