Josef Urválek – ztělesněný ďábel

Josef Urválek (1910 – 1979) byl aktivní člen Komunistické strany Československa (KSČ) a komunistický prokurátor, následně soudce. Urválek se angažoval jako fanatický prokurátor ve vykonstruovaných politických procesech v 50. letech minulého století. Svou krutost ukázal v procesu s JUDr. Miladou Horákovou, nebo jako hlavní žalobce v procesu s Rudolfem Slánským. V 50. letech nechal v politických procesech popravit desítky lidí. V roce 1957, díky své oddanosti (nebo spíš fanatičnosti), se stal předsedou československého Nejvyššího soudu. Zvrat přišel v únoru 1963, kdy byl na základě usnesení předsednictva ÚV KSČ propuštěn z funkce předsedy Nejvyššího soudu. Uklizen byl ve vědeckém výzkumném ústavu kriminalistiky na Generální prokuratuře.

Nemůžu si pomoct, ale Urválek mi velmi připomíná nacistu Josepha Goebbelse. A to jak vizáží, tak i vystupováním.

Urválek & Goebbels

Pojďme se podívat na Urválkovu chladnost a bezohlednost obrazem. Z toho člověka jde strach, je to ztělesněný ďábel.

On-line video: Josef Urválek v politických procesech
Nahlásit nefunkční video

 

4 komentářů “Josef Urválek – ztělesněný ďábel”

 1. Ne Goebbels ale Roland Freisler-to je odporný dvojče urválka,taktéž byl soudce,stejná gesta,řev a fanatismus,jsou si i dost podobní.Freisler se „proslavil“ procesem proti Staufenbergovi a dalším spiklencům. I když byl freisler nacistický soudce tak měl bohatou komunistickou minulost.Když vidím Freislera tak vidím urválka a naopak,humus

  1. ale Goebels mel retoriku kterou to individuum Freisler a potom Urvalek prevzal. Moc se ale nezmenilo, nase dnesni soudy-soudci sice nervou, ale jejich profesni moralka je casto na jejich urovni, jen nastesti
   nejde o zivot!!!

  2. Dovolim si uvest na pravou miru Urvalek nebyl soudcem, ale prokuratorem v techto procesech, o trestu tedy nerozhodoval, navrhoval jej. Soudcem se stal pozdeji.
   Ano byl zfanatizovany, jako mnoho lidi po valce a r. 48. Byl stranou peclive vybran pro tento ukol, veril tomu co dela a mozna jen tusil, ze veci jsou jinak. Byl jen kolecko v soukoli, ve stroji ktery bezpecne ridili sovetsti soudruzi.
   O osudech vsech zavrazdenych a odsouzenych rozhodovali jini a jinde. Tim ale nelze jeho skutky ospravedlnovat.
   Na okraj, ve Wiki a dalsich “odbornych” pracech se chybne uvadi ze spachal sebevrazdu (zrejme se to nekomu hodilo do kramu) , ve skutecnosti podlehl dlouhe nemoci. Je podezreni ze byl u techto procesu neky,m zdrogovany, ani jeho nejblizsi ho nepoznavali. Ale to jsou jen spekulace.

 2. No,myslím si,že kdyby ty výtečníky nepopravili a nechali je rozvrátit tehdejší,národem zvolenou vládu,tak už tenkrát bysme tady měli to co máme dnes.Ve vládě zloděje, a už polorozprodanou,neuvěřitelně zadluženou republiku. Dnes se jen každy zaprodanec snaží omluvit svoji zradu a pozměnit dějiny. Ataké by mě zajímalo,jestli těm studovaným vychytralcům,kteří dnes vládnou,nevadí,že mají na svých diplomech či vysvědčení razítka s pěticípou hvězdou a rudým praporem.A jak to,že jim nevadí ,že to všechno získali za zločineckého režimu?Má vůbec dnes takový doklad platnost?Ptám se hlavně těch výtečníků co jsou dnes ve vládě a chlubí se svými tituly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *