V Česku jsou dvě komunistické strany – KSČM a KSČ

Víte o tom, že v České republice jsou dvě komunistické strany? Jedna je parlamentí – Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM), druhá je mimoparlamentní – krajně levicová – Komunistická strana Československa (KSČ), kterou do své smrti vedl Miroslav Štěpán († 23. březen 2014). Zatímco KSČM se hlásí k marxistické teorii, KSČ se hlásí ke konzervativnímu komunismu, marxismus-leninismu a stalinismu. KSČ se hlásí k odkazu původní KSČ a pokládá se za její jedinou pravou pokračovatelku. Obě strany se nemají příliš rádi, KSČ odsuzuje revizionismus, který je v KSČM, a KSČM zase označuje členy KSČ za extremisty.

Není přeci možné, aby fungovala KSČ, která nese totožný název jako zločinná KSČ, která před listopadem 89 terorizovala obyvytelstvo Československa! Jed vidět, že v ČR je možné opravdu všechno.

KSČ jako zločinecká organizace
Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu říká:
„Komunistická strana Československa byla organizací zločinnou a zavrženíhodnou obdobně jako další organizace založené na její ideologii, které ve své činnosti směřovaly k potlačování lidských práv a demokratického systému.“

Celé znění zákona č. 198/1993 Sb., ze dne 9. července 1993, zde.

Symbol předlistopadové KSČ
Symbol předlistopadové KSČ
Symbol současné KSČ
Symbol současné KSČ

Oba znaky mají symbol totality – srp a kladivo.

 

2 komentářů “V Česku jsou dvě komunistické strany – KSČM a KSČ”

  1. Několikrát v poslední době zazněl od novinářů dotaz směrem k příslušníkům KSČM, proč mají tento název a proč se stále připomínají jako nástupci zločinecké organizace. Nikdy nezazněla uspokojivá odpověď. A nikdy redaktoři netrvali na solidní odpovědi. Přece komunismus je utopie. Vždyť podle vysvětlení komunistů, že vše bude zadarmo a rozdělováno podle potřeb a zásluh, je vysvětlení naprosto nereálné. Je to stejné jako slibovat že cíl snažení je Boží Království. Tam bude též vše zadarmo a podle zásluh. Rozdíl je ale v tom že To Království bude v jiné dimensi, ale ten komunismus tady přímo v našem žití. A přesto tito lidé jsou stále pod hlavičkou KSČ či KSČM. Už jenom to značí jak mají zkostnatělé myšlení a nedokáží nabídnout nic nového. Ani ten název.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *