Ruský blogger odsouzen. Vrací se Stalinova éra?

Ruská federace (Rusko) je nedemokratická a nesvobodná země, kde se mnoho let cenzurují média. Běžně jsou manipulovány informace, upravují se videa, fotky, apod. Více náš článek Rusko tvrdě cenzuruje internet.

O tom se na vlastní kůži přesvědčil ruský blogger Vadim Tjumencev, který pochází ze sibiřské oblasti Tomsk. Tjumencev na internetu otevřeně kritizoval ruskou vládnoucí garnituru a výzýval k účasti na protestu proti vysokým dopravním tarifům. Za tyto skutky byl v prosinci 2015 odsouzen na pět let nepodmíněně a na tři roky mu byl zakázán přístup k internetu. Podle ruských občanských aktivistů mu bylo v soudním procesu znemožněno právo na řádnou obhajobu.

Vadim Tjumencev
zdroj: novosti.rs

Co konkrétně kritizoval?
Tjumencev na blozích otevřeně kritizoval ruské aktivity na východní Ukrajině. Napsal, že nevidí důvod, proč by Rusové měli bojovat proti Ukrajincům. Dále obvinil lokální autority z korupce a nekompetentnosti. Podle soudu prý také vyzýval občany ke svrhnutí autorit s odvoláním na apel, kterým zval lidi k účasti na neschváleném protestním mítinku proti zvyšování tarifů v místní autobusové dopravě.

Pavel Prianikov
Známý ruský blogger Pavel Prianikov napsal: „Potichu jsme se vrátili ke stalinskému odsuzování vězňů svědomí“. Prianikov dále říká, že tento rozsudek velmi připomíná Stalinovu éru a takové chování by nemělo být kriminalizováno.

Video od soudu
Podívejte se na video od soudu. Tjumencev přichází v doprovodu policistů v poutech. U soudu je v železné kleci. Jako nějvětší zločinec…

Éra Stalina v Rusku už dávno je!
K tomu nelze nic jiného dodat, že Rusko se nevrací do éry sovětského diktátora Josifa Stalina, ale už tam dávno je! Rusko je velmi nesvobodná země a Vladimir Putin je válečný štváč, diktrátor, masový vrah a válečný zločinec, který nechává zabíjet politické odpůrce, cenzuruje média, vyhrožuje jedernými zbraněmi…

 

3 komentářů “Ruský blogger odsouzen. Vrací se Stalinova éra?”

  1. Jděte s tím do hazlu havloidní svině. Máte stejné rusofobní kecy jako Goebbles a stejně dopadnete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.