Rusko tvrdě cenzuruje internet

Ruská federace (Rusko) je nedemokratická a nesvobodná země, kde se mnoho let cenzurují média. Běžně jsou manipulovány informace, upravují se videa, fotky, apod.

Ruská cenzura internetu
Rusko řadu let cenzuruje i internet, jako např. komunistická Čína. Cílem je omezit nepohodlné názory, aby prolhaná propaganda měla volné pole působnosti. Rusko si je vědomo, že internet narušuje ruskou propagandistickou mašinerii. Proto v Rusku vstoupil v platnost cenzurní zákon, který zavádí černé listiny nežádoucích internetových serverů. Zákon také umožňuje mazat ruské webové stránky (bez soudního rozhodnutí), a to dokonce ruskojazyčné verze Facebooku či Twitteru. Přes internet (blogy, sociální sítě apod.) se šíří názory a informace, které se nelíbí ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi a jeho nohsledům. Například o protestech proti němu, informace opozice, informace o Ukrajině, „závadné“ diskuze, apod. Blogeři, kteří mají na svém blogu více než 3 000 UIP/den (unikátních návštěv denně), se musí registrovat u úřadu spadajícího pod ministerstvo komunikací (Roskomnadzor). Jinak majiteli stránek hrozí vysoká pokuta. Roskomnadzor je federální služba pro dozor v oblasti komunikací. Tento úřad má mj. na starost tvořit seznam „závadných“ webových stránek, které jsou následně blokovány. Roskomnadzor má dokonce vlastní službu, která sleduje návštěvnosti stránek. V podstatě lze říct, že Rusko má totální kontrolu nad ruským internetem.

Rusové nikdy nezažili svobodu, a pravděpodobně ani nezažijí. Putin dlouhodobě vymývá mozky celému národu a manipuluje s ním.

internet