Proč socialismus nefunguje

Cílem Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM) je socialistická společnost v České republice. KSČM chce kapitalismus překonat. Je to ale reálné? Může vůbec socialismus v Česku fungovat?

Socialismus nefunguje, socialismus fungovat ani nemůže. A už vůbec ne ten marxistický (ten KSČM nabízí). Ukázala to praxe, stačí se podívat na socialismus v bývalém Sovětském svazu, Československu, Mongolské lidové republice a dalších zemích. Pokud se podíváme na současné socialistické státy, tak je to totožné. – Korejská lidově demokratická republika (KLDR), Kuba, Vietnam.

KSČM a socialismus
Součástí socialismu jsou státní podniky. KSČM se netají tím, že znárodňování firem je nutné. O znárodňování hovoří komunistický poslanec Jiří Dolejš. Video zde. Komunistický svaz mládeže (KSM) zase říká: Chceme revoluci a odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků. Program KSM:
„KSM stojí na straně úsilí o revoluční překonání kapitalismu a o nastolení ekonomických – odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků a jeho nahrazení vlastnictvím společenským – a společenských – zavedení socialistické demokracie – podmínek pro budování socialismu, jako prvního stupně k vytvoření společnosti komunistické, jejíž vybudování je konečným cílem.“

Komunisté z KSČM vyvyšují marxistické masové vrahy (Lenin, Stalin, Gottwald…), takže je velký předpoklad, že ten jejich socialismus by byl opět zločinný. Diktátora Lenina dokonce obdivuje předseda KSČM Vojtěch Filip – Masový vrah Lenin je vzor pro předsedu KSČM!
Někteří komunisté dokonce zpochybňují komunistikou genocidu – Člen KSČM popírá komunistické genocidium.

Socialistické Československo plné zlodějů
V socialistickém Československu se neskutečně kradlo (vždyť všechno patřilo všem). Jistě si mnozí vzpomenou na oblíbenou větu „kdo nekrade ze státního, okrádá vlastní rodinu“.

Socialismus je pro nemakačenky
Za socialismu se stát stará o své občany:
– stát dotuje různé věci – zdravotnictví, bydlení, potraviny, školství, státní podniky atd.
– stát dá všem občanům práci (výsledkem jsou zadlužené státní podniky)
Chápu, že pro mnohé nemakačenky je to lákavé.

Socialistické ekonomiky
Každá ekonomika se v socialistických zemích hroutila, protože docházelo k destrukci centrálizovaného řízení a plánování socialistických ekonomik.

Zadlužená ČSSR
Komunisté dnes tvrdí, že socialistické Československo nebylo vůbec zadlužené – prý byl státní dluh v roce 1989 nula tehdejších korun. Je to lež, nevěřte komunistickým lhářům. Důkazy máme zde.

Pojďme se pod drobnohledem podívat, proč socialismus nefunguje…

On-line video: Proč socialismus nefunguje
Nahlásit nefunkční video