Jak estébáci mučili vězně elektřinou

Státní bezpečnost (StB) byla za socialismu brutální politická teroristická policie, kterou kontrolovala zločinná Komunistická strana Československa (KSČ). Úkolem StB bylo (zákon z roku 1947): „chránit Československou republiku před útoky na její svrchovanost, samostatnost a demokraticko-republikánskou formu, bezpečnost a obranu (…) a bránit ji proti hospodářskému vyzvědačství“. Ve skutečnosti StB sloužila k likvidaci odpůrců komunistického režimu. StB měla řízenou síť udavačů a agentů, kteří z různých důvodů udávali známé i neznámé lidi, přátelé i sousedy… Následně tyto lidi StB zatýkala, žalářovala, vynucovala si smyšlená přiznání a trýznivě mučila. Mnoho lidí vyšetřování a mučení tajné policie nepřežilo. Běžné bylo, že StB podávala vězňům i tvrdé drogy. Těchto nelidských metod bylo používáno i při přípravě vykonstruovaných monstrprocesů proti údajným politickým odpůrcům (Milada Horáková atd.). StB také zřizovala a kontrolovala pracovní a koncentrační tábory, kde soustavně docházelo k porušování lidských práv.

Mučením elektrickým proudem proslula věznice v Uherském Hradišti. Mimořádně brutálně zde mučil politické vězně velitel Ludvík Hlavačka a jeho podřízený Alois Grebeníček, otec bývalého předsedy Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Bezohledný Hlavačka dokonce nechal v bývalých Baťových závodech v nedalekém Zlíně vyrobit speciální přístroj na mučení elektrickým proudem! Nelidské mučení zažil i Pavel Hubačka z Dolních Bojanovic (Hodonín). Pan Hubačka byl po brutálních výsleších odsouzen na 30 let vězení, na svobodu se dostal po dlouhých 15 letech.

Alois Grebeníček
Alois Grebeníček (dobová fotografie)

Hlavačka ani Grebeníček nikdy nebyli za své činy odsouzeni. Soud totiž  vedla soudkyně Radomíra Veselá, která byla členka KSČ. „Jak by takový Grebeníček mohl být odsouzen, když jeho syn byl předsedou KSČM?“ ptá se pan Hubačka. „Já byl pětkrát pozvaný k tomu soudu a vždy jsem šel s dlouhým nosem zpátky. Jsme nespokojení, teď chtějí komunisté měnit učebnice dějepisu,“ říká.

Soudkyně Radomíra Veselá
Soudkyně Radomíra Veselá (2002)

On-line video: Jak estébáci mučili vězně elektřinou
Nahlásit nefunkční video

KSČM chce změnu politického systému, komunisté chtějí v České republice opět socialismus. Socialismus už nikdy! Komunistické zločiny se už nikdy nesmí opakovat!

Je velká chyba, že se všude hovoří a píše o nacistických zločinech a na komunistickou zločinnost a zločince se zapomíná. Trestá se propagace nacismu, ale propagace komunistických zločinů, komunistické strany… se toleruje. To je špatně! Komunisté týrali stejně jako nacisté!

 

1 komentář “Jak estébáci mučili vězně elektřinou”

  1. Zdroj: Digitální knihovna › PČR, PS 2017-… › Stenoprotokoly › 7. schůze › Středa 28. února 2018

    Poslanec Stanislav Juránek (KDU-ČSL): Vážený pane předsedající, děkuji za slovo, že jsem se k němu dostal.
    Vážení kolegové, vážené kolegyně, já chci tady trošičku navázat na kolegu Grebeníčka, ale chtěl bych říct, že moje hlavní slovo dneska – využil jsem jedné té příležitosti, která dnes je u příležitosti tohoto zákona – bude směrem ke komunistům….
    Já přeskočím všechno a řeknu, že mám jeden osobní vzkaz, vzkaz právě směrem ke komunistické straně, který jsem ještě nikdy nemohl takto předat, a je to vzkaz od mého již zemřelého strýce, který se jmenoval Karel Procházka, ať tady také zazní konkrétní jméno, který byl v roce 1948 odsouzen na 11 let za to, že organizoval pouť orelskou na Hostýn. Ano, teď jsem se nedávno dočetl, že je to považováno za největší protest proti komunismu v celé východní Evropě, protože během tří dnů se této pouti zúčastnilo prokazatelně více než sto tisíc lidí. A můj strýc za to byl odsouzen.
    Čistě náhodou byl tam, kde působil otec současného poslance, který zde velmi pečlivě mluvil přede mnou, a tento byl člověkem, který se nějakým způsobem k mému strýci zachoval. Když byl strýc živ, a tehdy se mluvilo ještě hodně o Grebeníčkovi jako o takovém příkladu toho, jakým způsobem se chovali v minulé době komunisté vůči svým vězňům, a byl vydáván za odstrašující příklad. A já teď zcela veřejně řeknu ten vzkaz svého strýce. On říkal: „Nevěř tomu, co se říká. Grebeníček byl nejmírnější, nejjasnější a nejlepší ze všech, kteří se vůči nám chovali. My jsme vždycky věděli, co udělá, na rozdíl od těch ostatních. Ten člověk byl jenom nakažený komunismem. A já osobně,“ to teď cituji svého strýce, „bych byl rád, kdyby z toho odešel, protože tenhle ten člověk to dělá z přesvědčení a dělal z přesvědčení.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *