Bratři Mašínové jsou hrdinové. Víc takových!

Bratři Mašínové byli hrdinové, kteří se dokázali vzepřít zločinnému komunistickému režimu a probojovat se do demokratické země. Kdo z vás by to dokázal?

Ve 2. světová válce se bratři Mašínové (Ctirad a Josef) zapojili do protinacistického odboje, dokonce ukrývali sovětského poručíka Sannikova, za což jim hrozila smrt. Po válce za to  dostali vyznamenání od prezidenta Edvarda Beneše.

Bratři Mašínové

Komunistická totalita
Po komunistickém převratu (únor 1848) nastala v Československu krvavá totalita. Komunisté se zaměřili ma tzv. očistu. Z úřadů, škol či bezpečnostních složek musel odejít každý, kdo nesouhlasil s režimem a nebyl ve zločinné Komunistické straně Československa (KSČ). KSČ označuje zákon č. 198/1993 Sb., ze dne 9. července 1993, o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu (celé znění zákona zde), za organizaci zločinnou a zavrženíhodnou.

Komunistická očista
Komunistická očista

V 50. letech Klement Gottwald nařídil teror a politické monstrprocesy. Nejvýznamnější vykonstruovaný politický monstrproces byl s doktorkou Miladou Horákovou, která byla popravena 7.června 1950. I to mělo velký vliv na Mašíny.

Online video: Bratři Mašínové jsou hrdinové 1.
Nahlásit nefunkční video

Marta Semelová, poslankyně za Komunistickou stranu Čech a Moravy (KSČM), v televizním požadu Hyde Park řekla, že dost pochybuje o tom, že doznání Milady Horákové bylo vynucené. Video máme zde. Inu, tací jsou současní komusnisté – lhát, manipulovat s fakty, to je jejich.

Skupina bratří Mašínů
Mašínové se chtějí účastnit protikomunistického odboje, na což jsou potřeba zkušenosti a pořádný výcvik. Učil je bývalý partyzán (komunista), který byl za 2. světové války v Sovětském svazu. Více video…

Online video: Bratři Mašínové jsou hrdinové 2.
Nahlásit nefunkční video

Mašínové potřebují zbraně. Ve válce jsou potřeba zbraně…

Online video: Bratři Mašínové jsou hrdinové 3.
Nahlásit nefunkční video

13. září 1951, Chlumec nad Cidlinou. Mašínové a Milan Paumer se zmocňují vozu autotaxi a následně přepadávají policejní stanici. Chtějí získat zbraně, což se jim ale nepodařilo. Ctirad Mašín zde železnou tyčí udeřil příslušníka Sboru národní bezpečnosti (SNB) Oldřicha Kašíka, ten se ale postavil na odpor (ohrožoval je na životě), proto byl zastřelen. Jako příslušník SNB Kašík přísahal, že bude bránit lidově demokratické zřízení/zločinný komunistický režim, což se také stalo. Kašík zamřel jako komunistický zločinec, který bránil totalitu.

Služební přísaha SNB
Služební přísaha SNB

28. září 1951, Čelákovice. Mašínové jsou odhodláni přejít státní hranici, k tomu jsou potřeba zbraně, hodně zbraní. Proto opět přepadávají policejní stanici. Četař SNB Jaroslav Honzátko byl svázán a omámen chloroformem. Vzhledem k tomu, že Honzátko viděl jejich tváře, mohl podat jejich přesný popis, což by mělo za následek, že by byla skupina odhalena. Skupině bylo jasné, že by jim hrozil trest smrti. Proto ho Ctirad Mašín usmrtil. Četař zemřel při obraně komunistické totality. Ještě si myslíte, že bylo dobré chránit zločinný režim?

V říjnu 1951 se Mašínové se rozhodnou emigrovat, to se jim ale nepodařilo. Mašínové a strýc Ctibor Novák jsou zatčeni a mučeni StB. Udal je agent CIC, který je měl doprovázet přes státní hranici. Vyšetřovatelé ale nepřišli na to, že mají v rukou muže zodpovědné za přepadení policejních stanic. Za několik měsíců byl Josef Mašín a jeho strýc propuštěn. Ctirad Mašín byl v srpnu 1952 odsouzen ke 22 měsícům odnětí svobody. Ctirad byl ve výkonu trestu v uranových dolech v Jáchymově. Trest mu zkrátila amnestie prezidenta Zápotockého v květnu 1953. Odtud se vrátil v zuboženém stavu.

2. srpna 1952, Hedvíkov (Kutnohorsko). Skupina potřebovala peníze na to, aby mohla dostat z vězení Ctirada Mašína. Proto přepadávají auto, které převáželo výplaty. Zastřelili ozbrojeného pokladníka/účetního Josefa Rošického jeho zbraní. Rošický při jejich dotazu na to, zda je někdo ozbrojen, zatajil, že má u sebe zbraň, kterou poté vyndal a ohrožoval je na životě. Rošický byl člen KSČ a v lidových milicí (to dokládá protokol policie z místa činu), pořád u sebe nosil průkazku a odznáček KSČ. Zkrátka komunistický fanatik, kterému bylo úplně jedno, že Gottwald nechává vraždit nevinné občany. Více video…

Online video: Bratři Mašínové jsou hrdinové 4.
Nahlásit nefunkční video

7.Září 1953, Mořice (Morava). Ctirad Mašín a Václav Švéda zde zapalují stohy slámy, celkem 17. Při potyčce s místními dobrovolnými hasiči postřelil Ctirad Mašín Jána Leciána a způsobil mu poranění hrudníku a pravého oka.

Online video: Bratři Mašínové jsou hrdinové 5.
Nahlásit nefunkční video

Noc z 3. na 4. října 1953, Svatá Kateřina (Mostecko). Po třech letech ozbrojeného boje proti zločinnému režimu přechází státní hranice pětičlenná skupina bratří Mašínů (Mašínové, Paumer, Švéda a Janata). Chtějí se přes východní Německo prostřílet do Západního Berlína, který je vzdálen více než 300 kilometrů. V zahraničí chtějí získat výcvik a vrátit se s americkou armádou svrhnout komunistický režim v Československu.

6. října 1953 se pokusili u města Frieberg odcizit vozidlo. Cesta byla totiž už moc únavná. Akce se nezdařila, navíc na sebe upoutali pozornost. Pořád postupují pěšky. Jsou bez finančních prostředků, proto žebrají. Za darované marky si kupují jízdenky do Elsterwerdy. Mají ale smůlu – přeslechli hlášení, proto je vlak vezl zpátky do Riesy. Z Riesy jdou pěšky do Elsterwerdy. Opět si kupují jízdenku na vlak, peníze mají ale pouze do stanice Uckro. To je už sleduje východoněmecká komunistická policie (Volkspolizei).

10. října 1953 se skupina dostala do ozbrojené střetu s Volkspolizei na nádraží Uckro. Došlo k přestřelce a byl zastřelen velitel akce Hermann Grummini. Zbyněk Janata se ve zmatku od skupiny oddělil. Den se ukrýval v polích, druhý den byl však odhalen a zatčen. Poté východoněmecký ministr vnitra Willy Stoph nasazuje všechny dostupné muže z Volkspolizei, též povolává sovětskou armádu a StB. Nyní proti skupině stojí více něž 20 000 policistů a vojáků ve zbrani (z toho polovina Rusů).  Na jejich dopadení je dokonce vypsána odměna 1000 marek. Skupina utíká co může.

On-line video: Bratři Mašínové – střet na nádraží Uckro
Nahlásit nefunkční video

17. října 1953 se skupina nachází v dalším smrtelném nebezpečí. V lesíku u Waldova jsou obklíčeni, situace vypadá beznadějně. Byl potřelen a zajat Václav Švéda. Více video…

On-line video: Bratři Mašínové – střet v lesíku u Waldova
Nahlásit nefunkční video

Už jen tříčlenná skupina utíká do Waldova. Trasu určují podle Polárky. Všude jsou rozmístěny hlídky, které po nich střílí. Po půlnoci, tedy už 18. října, nacházejí cestu z obklíčení, více video…

On-line video: Bratři Mašínové – úkryt v borovicovém lese
Nahlásit nefunkční video

Dostávají se k trati, kde čekají na vlak do Západního Berlína, narazí na Berliner Ring, více video…

On-line video: Bratři Mašínové – útěk do Západního Berlína
Nahlásit nefunkční video

Mašínové jsou svobodní! Na Západě jsou považováni za hrdiny. Jejich hrdinský útěk z Československa byl zahraničním tiskem obdivován hodně dlouhou dobu.

22. ledna 1955 dostal doživotí Zbyněk Roušal. Dále bylo odsouzeno dalších 13 lidí k trestu v souhrnné délce 215 let. Do roku 1995 byli všichni rehabilitováni.

2. května 1955 byly komunistickým režimem vykonány tři rozsudky smrti. Popraven byl Ctibor Novák, Zbyněk Janata a Václav Švéda.

Zbyněk Janata
Zbyněk Janata
Václav Švéda
Václav Švéda
Ctibor Novák
Ctibor Novák

Vstup do americké amrády
Mašínové a Milan Paumer vstupují do US Army, chtějí pořádný výcvik, očekávají vpád americké armády do totalitního Východu. V roce 1956 však přišlo zklamání. Po krvavém potlačení protikomunistického povstání v Maďarsku agresivním Sovětským svazem je jasné, že nedojde ke středu Západu s komunistickým Východem. Proto všichni tři z armády odcházejí a spokojeně si žijí v Americe.

Návrat do rodné země
Milan Paumer se v 90.letech vrátil do rodné vlasti, kde přednášel mládeži o komunistické totalitě a svém útěku z Československa. 4. března 2008 převzal v Praze ocenění z rukou tehdejšího premiéra Mirka Topolánka. Zemřel 22. července 2010 v Praze.

Ctirad Mašín podmiňoval svůj návrat do rodné země zrušením komunistických zákonů a všech komunistických stran (KSČM a Štěpánovu KSČ). Zemřel 13. srpna 2011 v Clevelandu.

Josef Mašín chce navštívit Českou republiku, ale jako jeho bratr, čeká na zrušení komunistických stran – KSČM, KSČ, KSČ 21 a KSČ-ČSSP. V České republice jsou již čtyři komunistické strany!

Matka Zdena Mašínová
Matka Zdena Mašínová strávila ve špatném zdravotním stavu rok ve vězení, kde následně zemřela. Měla rakovinu. Ve vězení podstoupila celou řadu operací. Strašné je, že ve vězení musela do poslední chvíle pracovat. To, že měla velké bolesti, nikoho nezajímalo. Několikrát žádala o milost, nebylo jí však vyhověno. Paní Mašínová se stala rukojmí za to, že se komunistům nepodařilo bratry Mašíny dopadnout.

Proč jsou bratři Mašínové hrdinové?

1/ Jejich odbojová skupina (a činnost) byla zcela legitimní!

Charta lidských práv
Právo na odboj bylo deklarováno ve všeobecné deklaraci lidských práv. Podle této deklarace bylo nejvyšším cílem lidu, lidská svoboda a důstojnost. V deklaraci stojí, že je nutné, aby lidská práva byla chránena zákonem, nemá-li být človĕk donucen uchylovat se, když vše ostatní selhalo, k odboji proti tyranii a útlaku. Tedy i vůči totalitě, která má různé podoby. Československo bylo jedním ze signatářů všeobecné deklarace lidských práv v roce 1948. Závazalo se, že dokonce tuto chartu bude vykládat ve školách, což se samozřejmě nestalo. Zločinná KSČ dělala pravý opak – perzekuce, žalářování, popravy…

2/ V Československu byla válka. Od února 1948 do listopadu 1989 byla v Československu válka. To je potřeba si uvědomit!!! Stát/komunistický režim bojoval proti vlastním občanům. V tomto válečném období bylo zcela legitimní všemožně bojovat proti totalitnímu režimu a jeho přisluhovačům (především členům zločinné KSČ).

3/ Komunistický režim vyhlásil třídní boj, tedy válku, boj mezi pracujícími a buržoazií. Milan Paumer to řekl přesně:

Milan Paumer

Bratři Mašínové a současní komunisté
Komunisté z KSČM Mašíny jednoznačně odsuzují. Předseda komunistů Vojtěch Filip řekl, že vrah je vrahem a vrahem také zůstane.
Komunistický poslanec Stanislav Grospič zase řekl: „Pokud si dobře vzpomínám a pokud se dobře ujišťuji, trestný čin vraždy je i podle právního řádu České republiky nepromlčitelný. Bratři Mašínové vraždili. Je velice smutné, že vláda České republiky nedovede respektovat právní řád vlastní země.“.

A co komunistická genocida, soudruzi? Hm? Já vím, pro vás platí toto: Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionu je statistika.

Závěrem
Když byla 2.světová válka, tak byl nepřítel jasný – nacisti. Po únoru 1948 byl nepřítel zevnitř, o to to bylo horší. Ten, kdo tvrdí, že Bratři Mašínové byli vrazi, tak by měl zažít tehdejší dobu, především komunistický kriminál. Uvědomte si, že v tom režimu šlo o život každý den, a to nejen v 50.letech! Vzpomeňme například posledního politického vězně komunistického režimu Pavla Wonku, který zemřel ve vězení 26. dubna 1988. Wonka byl hrdina, kterého režim zavraždil.

Gottwald byl masový vrah, který nechal zabít mnoho nevinných lidí. Koho nezabil, nechal žalážovat. Přesto je tento člověk KSČM propagován a obdivován. Komunisté o něm netvrdí, že byl vrah! Poslankyně za KSČM Marta Semelová dokonce prohlásila, že zločinný režim nastal v listopadu 89. U hrobu Gottwalda doslova řekla:
„Únor 1948 a následující období čtyřiceti let, nebylo zločinným režimem, ten nastal až po listopadu 89.“ video zde
Co komunisti? Vrah je vrahem a vrahem také zůstane?

Předseda KSČM Vojtěch Filip, který řekl, že vrah je vrahem a vrahem také zůstane, má zase za vzor masového vraha Vladimira Iljiče Lenina (otce komunistické genocidy)! Video zde. Vrah je vrahem a vrahem také zůstane?

Nevolte komunisty, VŮBEC se nezměnili.

 

5 komentářů “Bratři Mašínové jsou hrdinové. Víc takových!”

  1. Nezastávám se komoušů a už vůbec ne Mašínů ! Komouši byli sice neřádi , ale zase v jejich éře bylo žel daleko lépe , než je tomu nyní , kdy se krade v mega měřítku – majitelé domů bohatnou na chudých lidech a neví , kdy se milostpáni rozhodnou jim udělat peklo ze života , aby je vystrnadili na ulici.Sociální kritéria a podmínky jsou zde nyní vysoce tragické , jeden drze a nestydatě okrádá druhého a ještě se tomu okázale říká „svoboda podnikání“ ! Stát zvyšuje poplatky jako na běžícím pásu a snaží se ceny srovnávat se západem a platy drží hluboko pod jeho úrovní ! Důchodci jsou pod hranicí bídy a politikům , kterým jde jen o svou prestiž , moc a hlavně o své prachy , těm je to šumák , protože jim záleží jen a jen na sobě a kariéře ! Je snad toto vše vysněná svoboda , anebo si tuto „svobodu“ mnozí egocentričtí a sobečtí chytráci chtějí takto vykládat jen podle svého !? ANO , JE TOMU TAK , AŤ SE TO LÍBÍ NEBO NE !!! A Mašínové ? Jen obyčejní vrazi a dobrodruzi , kteří něco prostě zvorali a už si to nemohou přiznat !

  2. Dle mého názoru Mašínové a spol nebyli vůbec žádní hrdinové, ale pouze gauneři. Kdyby škodili případně vystříleli ÚV KSČ nebo alespoň jednoho člena, tak by se dalo uvažovat o hrdinství, ale to co Mašínové a spol provedli nebylo hrdinství, ale pouze zločin, který spáchali pouze ve svůj prospěch. V žádném případě nejsem zastáncem zločinného komunistického režimu ba naopak, na Mašíny a spol mám prostě tento názor.

  3. Mohu pochopit jejich nenávist ke komunistickým bestiím 50.let.Mašínův táta padl za svobodu v boji proti nacistům.Pro oba syny byl návrat rudých po roce1948, byl tím nejhorším,čeho se mohli dočkat…Chtěli odejít na západ zmocnit se zbraní a peněz…To, že zabily otce rodin a dá se říci nevinné je smutným aktem, jinak jejich hrdinskou cestou za svobodou….Vím,že se mnou mnozí nemusí souhlasit,ale já rudochy nemám rád a 50.tá léta, kdy se chovali hůře ,jako gestapo jsou pro mne neodpustitelná…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *